ارتباط آنلاین
جمعه 17 ارديبهشت 1395
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
تعداد نمایش:1182
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : يکشنبه 24 دي 1385
منبع : ایرنا
خبرهایی ازمسابقات جام خزر
نتایج دور به دور واخبار پیرامون این مسابقات

پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر شامگاه شنبه در محل هتل اردیبهشت شهرستان رشت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره از رقابتها، ‪ ۹۶‬شطرنج‌باز از جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و گرجستان حضور دارند.

شطرنجبازان شرکت‌کننده در این دوره از رقابتها در ‪ ۹‬دور به روش سوییسی با هم به رقابت می‌پردازند.

در این دوره از رقابتها، " احسان قائم‌مقامی " از ایران، " والری گابری داشویلی " و " آکاکی شالان پریتزه " از گرجستان که دارای درجه استاد بزرگ بین‌المللی هستند، نیز حضور دارند.

پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر به مدت پنج روز در رشت ادامه می‌یابد.رییس هیات شطرنج استان گیلان گفت: دوستی و محبت بین کشورهای حاشیه خزر مهمترین ارمغان برگزاری رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزراست.

"حسن سلحشورمتقی" روز شنبه در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر در رشت افزود: برگزاری این رقابتها باعث می‌شود تا ورزشکاران این کشورها بیش از پیش با هم آشنا شوند.

وی اضافه‌کرد: در این دوره از رقابتها علاوه بر حضور شطرنجبازان برتر ایران، شطرنجبازان کشورهای آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان و ارمنستان نیز حضور دارند.

رئیس هیات شطرنج استان گیلان اظهار امیدواری کرد که سطح کیفی این دوره از رقابتها با توجه به حضور شطرنجبازان برجسته ایران و کشورهای آسیای میانه بیش از ادوار گذشته باشد.

وی در ادامه گفت: برای برگزاری پنجمین دوره رقابتهای بین‌المللی شطرنج جام خزر، استانداری و اداره تربیت بدنی گیلان زحمات زیادی کشیدند.

مدیرکل تربیت بدنی گیلان نیز در این مراسم گفت: این رقابتها در تقویم فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) ثبت شده و هر ساله باید این رقابتها در گیلان برگزار شود.

"برانوش نیک‌بین" افزود: با توجه به اینکه گیلان یکی از قطبهای برتر شطرنج در کشور محسوب می‌شود، شطرنجبازان این استان باید از برگزاری این رقابتها در رشت نهایت استفاده را ببرند و در این رقابتها تجربه و موفقیت کسب کنند.

مراسم افتتاحیه پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر عصر روز شنبه در محل هتل اردیبهشت شهرستان رشت برگزار شد.

در این مراسم، مسوولان اداره کل تربیت بدنی و هیات شطرنج گیلان و همچنین شطرنجبازان شرکت‌کننده در این رقابتها حضور داشتند.

در این دوره از رقابتها، حدود یکصد شطرنجباز داخلی و خارجی در رشت به رقابت فکری می‌پردازند.
دور اول از پنجمین دوره رقابتهای بین‌المللی شطرنج جام خزر، شنبه‌شب در هتل اردیبهشت رشت برگزار شد و شطرنج‌بازان ایرانی حریفان خود را شکست دادند.

در مهمترین دیدارهای این دور، "محسن شعرباف" ، "احسان
قائم‌مقامی"، "همایون توفیقی" و "سیدحامد موسویان" از ایران، برابر حریفان خود به برتری رسیدند.

همچنین "والری کاپرین داشویلی" از گرجستان، "ایلگار باجرانی" و "آصف حسنوف" هر دو از جمهوری آذربایجان حریفان خود را شکست دادند.

پنجمین دوره رقابتهای بین‌المللی شطرنج جام خزر از دیروز با شرکت ‪۹۶‬ شطرنج‌باز از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و گرجستان، در شهرستان رشت آغاز شد.

شطرنج‌بازان شرکت‌کننده در این دوره از رقابتها در ‪ ۹‬دور به روش سوییسی و به مدت پنج روز با هم به رقابت می‌پردازند.

دور دوم از پنجمین دوره رقابتهای بین‌المللی شطرنج جام خزر، روز یکشنبه در شهرستان رشت برگزار شد.

در مهمترین رقابتهای این دور " همایون توفیقی" " احسان قائم‌مقامی " و " محسن شعرباف " از ایران به ترتیب " محمد برزگر" " سعید نجفی " و " محمد وحیدی " دیگر شطرنجبازان ایرانی را شکست دادند.

همچنین " والری کاپری داشویلی " از جمهوری گرجستان " حسن جوینده " از ایران را شکست داد، " آکاکی شالا پراتزه" از گرجستان برابر " محسن وقار" از ایران به برتری رسید، " کریم علیف " و " آصف حسنوف " هر دو از جمهوری آذربایجان به ترتیب " سعید محمدی " و " شاهین ساده " از ایران را مغلوب کردند.

در جدول رده‌بندی این رقابتها و در پایان دور دوم، " احسان قائم‌مقامی "، " همایون توفیقی " و " محسن شعرباف " از ایران، " والری کاپری داشویلی " و " آکاکی شالاپراتزه " از گرجستان، " آصف حسنوف " و " کریم علیف " از جمهوری آذربایجان با کسب دو امتیاز در صدر جدول قرار دارند.

دور سوم از پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر، یکشنبه‌شب در شهرستان رشت پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مهمترین رقابتهای این دور " همایون توفیقی" " مرتضی دربان"، " آرش آریانژاد" و " احسان قائم‌مقامی" از ایران به ترتیب " رحیم دلجو "، " گل افروزی " و " سیدحامد موسویان " از ایران و " وقار بایاموف " از جمهوری آذربایجان را شکست دادند.

همچنین " والری کاپری داشویلی" و " آکاکی شالا پراتزه" هر دو از جمهوری گرجستان به ترتیب برابر " امیرمحمد سوزنکار " و " محمد صادقی " از ایران به برتری رسیدند، " آصف حسنوف " و " ایاز محمدوف " هر دو از آذربایجان نیز به ترتیب " علی عابدی " و " محسن شعرباف " از ایران را مغلوب کردند.

در جدول رده‌بندی این رقابتها و در پایان دور سوم، " احسان قائم‌مقامی "، " همایون توفیقی "، " مرتضی دربان " و " آرش آریانژاد " هر چهار نفر از ایران، " والری کاپری داشویلی " و " آکاکی شالاپراتزه " از گرجستان، " آصف حسنوف" و " ایاز محمدوف " از جمهوری آذربایجان با کسب سه امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند.

مسوول روابط عمومی هیات شطرنج گیلان گفت: حساس‌ترین دیدارهای پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر در میدان شهرداری رشت پخش می‌شود.

" علیرضا هوشیاری " روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با یک دستگاه پروژکتور، حرکات حساس‌ترین دیدار شطرنج هر روز بر روی یک پرده در این میدان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: دوشنبه‌شب نیز دیدار " احسان قائم‌مقامی" استاد بزرگ شطرنج ایران با " گاپرین داشویلی " استاد بزرگ شطرنج کشور گرجستان پخش شد.

وی گفت: برای اولین بار است که حرکات رقابت شطرنج به طور مستقیم در ایران برای مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

دور چهارم از پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر روز دوشنبه در شهرستان رشت برگزار شد.

به‌گزارش خبرنگارایرنا، در مهمترین رقابتهای این دور " احسان قائم‌مقامی" و " امیررضا پوررمضانعلی " از ایران به ترتیب " همایون توفیقی " از ایران و " ایلگار باجرانی " از جمهوری آذربایجان را شکست دادند.

همچنین دیدار " والری کاپری داشویلی " از گرجستان با " آصف حسنوف " از جمهوری آذربایجان، " آکاکی شالا پراتزه" از گرجستان با " کریم محدوف " از آذربایجان و " آرش آریانژاد " از ایران با " مرتضی دربان " دیگر شطرنجباز ایرانی مساوی شد.

در جدول رده‌بندی این رقابتها و در پایان دور چهارم، " احسان قائم‌مقامی" از ایران با کسب چهار امتیاز به تنهایی در صدر جدول قرار گرفت، " والری کاپری داشویلی" و " آکاکی شالاپراتزه" از گرجستان، "آصف حسنوف" و "محمدوف" از جمهوری آذربایجان، " آرش آریانژاد" و " امیررضا پوررمضانعلی" از ایران با کسب ‪ ۳/۵‬امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند.

دور پنجم از پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر، دوشنبه شب در شهرستان رشت پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مهمترین رقابتهای این دور، دیدار " احسان قائم‌مقامی " از ایران با " والری گاپرین داشویلی " از گرجستان مساوی شد، " آرش آریانژاد "، " امیررضا پوررمضانعلی "، " محسن شعرباف " و " سیدحامد موسویان " از ایران به ترتیب " آکاکی شالابرادزه " از گرجستان، " مرتضی دربان "، " محمدعلی صادقی " و محسن وقار " از ایران را شکست دادند.

همچنین دیدار " همایون توفیقی " با " علی عابدی " و " ایاز محمدوف " با " آصف حسنوف " هر دو از جمهوری آذربایجان مساوی شد.

در جدول رده‌بندی این رقابتها و در پایان دور پنجم، " احسان قائم‌مقامی " " آرش آریانژاد " و " امیررضا پور رمضانعلی " هر سه از ایران با کسب ‪۴/۵‬ امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند.

" والری گاپرین داشویلی " از گرجستان، " آصف حسنوف " و " ایاز محمدوف " هر دو از جمهوری آذربایجان، " محسن شعرباف " و " سید حامد موسویان " از ایران با کسب چهار امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند.

پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر شامگاه شنبه در محل هتل اردیبهشت شهرستان رشت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره از رقابتها، ‪ ۹۶شطرنج‌باز از جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و گرجستان حضور دارند.  شطرنجبازان شرکت‌کننده در این دوره از رقابتها در۹دور به روش سوییسی با هم به رقابت می‌پردازند.  در این دوره از رقابتها، " احسان قائم‌مقامی " از ایران، " والری گابری داشویلی " و " آکاکی شالان پریتزه " از گرجستان که دارای درجه استاد بزرگ بین‌المللی هستند، نیز حضور دارند. پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر به مدت پنج روز در رشت ادامه می‌یابد.

خبر دور اول: از پنجمین دوره رقابتهای بین‌المللی شطرنج جام خزر، شنبه‌شب در هتل اردیبهشت رشت برگزار شد و شطرنج‌بازان ایرانی حریفان خود را شکست دادند. در مهمترین دیدارهای این دور، "محسن شعرباف" ، "احسان قائم‌مقامی"، "همایون توفیقی" و "سیدحامد موسویان" از ایران، برابر حریفان خود به برتری رسیدند. همچنین "والری کاپرین داشویلی" از گرجستان، "ایلگار باجرانی" و "آصف حسنوف" هر دو از جمهوری آذربایجان حریفان خود را شکست دادند.

خبر دور دوم: در مهمترین رقابتهای این دور " همایون توفیقی" " احسان قائم‌مقامی " و " محسن شعرباف " از ایران به ترتیب " محمد برزگر" " سعید نجفی " و " محمد وحیدی " دیگر شطرنجبازان ایرانی را شکست دادند.

همچنین " والری کاپری داشویلی " از جمهوری گرجستان " حسن جوینده " از ایران را شکست داد، " آکاکی شالا پراتزه" از گرجستان برابر " محسن وقار" از ایران به برتری رسید، " کریم علیف " و " آصف حسنوف " هر دو از جمهوری آذربایجان به ترتیب " سعید محمدی " و " شاهین ساده " از ایران را مغلوب کردند.

خبر دور سوم: به گزارش خبرنگار ایرنا، در مهمترین رقابتهای این دور " همایون توفیقی" " مرتضی دربان"، " آرش آریانژاد" و " احسان قائم‌مقامی" از ایران به ترتیب " رحیم دلجو "، " گل افروزی " و " سیدحامد موسویان " از ایران و " وقار بایاموف " از جمهوری آذربایجان را شکست دادند. همچنین " والری کاپری داشویلی" و " آکاکی شالا پراتزه" هر دو از جمهوری گرجستان به ترتیب برابر " امیرمحمد سوزنکار " و " محمد صادقی " از ایران به برتری رسیدند، " آصف حسنوف " و " ایاز محمدوف " هر دو از آذربایجان نیز به ترتیب " علی عابدی " و " محسن شعرباف " از ایران را مغلوب کردند. در جدول رده‌بندی این رقابتها و در پایان دور سوم، " احسان قائم‌مقامی "، " همایون توفیقی "، " مرتضی دربان " و " آرش آریانژاد " هر چهار نفر از ایران، " والری کاپری داشویلی " و " آکاکی شالاپراتزه " از گرجستان، " آصف حسنوف" و " ایاز محمدوف " از جمهوری آذربایجان با کسب سه امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند.

خبر دور چهارم: از پنجمین دوره رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر روز دوشنبه در شهرستان رشت برگزار شد. به‌گزارش خبرنگارایرنا، در مهمترین رقابتهای این دور " احسان قائم‌مقامی" و " امیررضا پوررمضانعلی " از ایران به ترتیب " همایون توفیقی " از ایران و " ایلگار باجرانی " از جمهوری آذربایجان را شکست دادند. همچنین دیدار " والری کاپری داشویلی " از گرجستان با " آصف حسنوف " از جمهوری آذربایجان، " آکاکی شالا پراتزه" از گرجستان با " کریم محدوف " از آذربایجان و " آرش آریانژاد " از ایران با " مرتضی دربان " دیگر شطرنجباز ایرانی مساوی شد.

در جدول رده‌بندی این رقابتها و در پایان دور چهارم، " احسان قائم‌مقامی" از ایران با کسب چهار امتیاز به تنهایی در صدر جدول قرار گرفت، " والری کاپری داشویلی" و " آکاکی شالاپراتزه" از گرجستان، "آصف حسنوف" و "محمدوف" از جمهوری آذربایجان، " آرش آریانژاد" و " امیررضا پوررمضانعلی" از ایران با کسب ‪ ۳/۵امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند.

خبر دور پنجم: در پایان دور پنجم احسان قائم مقامی، امـیر پوررمضانعلی و آرش آریانژاد با 4.5 امتیاز در صدر قرار دارند، ا

خبر دور ششم: احسان قائم مقامی با پیروزی بر آرش آریانژاد، 5.5 امـتیاز شد و به تنهایی در صدر جدول قرار گرفت، گاپرینداشویلی، حسنوف و شعرباف نیز با پیروزی در این دور 5 امتیازه شدند و به صدر جدول صعود کردند.

خبر دور هفتم:  احسان قائم مقامی با پیروزی بر آصف گاسانوف 6.5 امتیازه و گاپرینداشویلی با پیروزی بر شعرباف 6 امتیازه شدند.

خبر دور هشتم: احسان بر حمیدرضا محمدی پیروز شد و گاپرینداشویلی با موسویان مساوی کرد به این ترتیب احسان فاصله خود را با نفر دوم به یک امتیاز رساند، همچنین ابراهیم مومنی با پیروزی بر استاد بین المللی شالامبریدزه 6.5 امتیازه شد.

خبر دور نهم ( آخر): تساوی دور آخر  مقابل ابراهیم مومنی  قهرمانی بدون شریک را برای احسان به ارمغان می آورد بنابراین او پذیرفت و با 8 امتیاز از 9 بازی به مقام اول دست یافت. همچنین گاپرینداشویلی با ارش آریانژاد مساوی کرد و با 7 امتیاز دوم شد، شعرباف بر بهروز مرادی پیروز شد و سید حامد موسویان بر آرش اکبری نیا.

رده بندی نهایی: احسان قائم مقامی با 8 امتیاز اول، گاپرینداشویلی، سیدحامد موسویان، محسن شعرباف و ابراهیم مومنی با 7 امتیاز به ترتیب دوم تا پنجم شدند. 

 

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما